Lázně Luhačovice - nový vítěz (foto: archiv CzechTourism) Orlické hory – řeka Orlice (foto: DS OHP) Podzim v Českém Švýcarsku Kostel v bystřickém Vítochově Baťův kanál na Slovácku Stezka korunami stromů u Lipna Svítání nad Jeseníky
   

Lipno

vítěz z roku 2012/2013

kategorie „Cestování bez bariér"

Krásná příroda, rozmanité služby a bezbariérový přístup k mnoha atrakcím. To jsou hlavní přednosti oblíbené turistické oblasti jihu Čech. I díky nim se sem rády vrací hlavně rodiny s dětmi.

Aktivně trávit svůj volný čas sem přijíždí turisté v kterémkoli ročním období.  Lipensko je rájem pro cyklisty. Vyznavači in-line bruslení jistě ocení stezku, jejíž pestrý a nenáročný profil kopíruje břeh jezera Lipna. Mezi jeden z největších zážitků oblasti patří návštěva Stezky korunami stromů s 40metrovou unikátní vyhlídkovou věží a bezbariérovým přístupem. Jen kousek odtud se nachází dětský park Království lesa. Tam na návštěvníky čekají nezapomenutelné zážitky, jako jsou originální prolézačky, lanovky, rozsáhlé provazové sestavy nebo lesní maxi trampolíny. V zimě se destinace mění v ráj lyžařů. Ti mohou za mrazivého počasí vyměnit lyže za brusle a užít si jedinečné přírodní kluziště. Díky projektu Lipno bez bariér si pak mohou zasportovat i handicapovaní.

Více informací na  www.lipno.info


motto „discover europe‘s hidden treasures“