Lázně Luhačovice - nový vítěz (foto: archiv CzechTourism) Orlické hory – řeka Orlice (foto: DS OHP) Podzim v Českém Švýcarsku Kostel v bystřickém Vítochově Baťův kanál na Slovácku Stezka korunami stromů u Lipna Svítání nad Jeseníky
   

Jeseníky

vítěz z roku 2015

kategorie „Cestovní ruch a lokální gastronomie“ 

Jeseníky lákají návštěvníky unikátní kombinací tradiční místní gastronomie a přírodního a kulturního dědictví. Navíc nabízí nejčistší vzduch ve střední Evropě. 

Pro návštěvníky jsou připraveny jedinečné místní pokrmy vycházející ze slezské kuchyně. Jídla i nápoje se tu připravují dle původních receptů a kulinářské variace obsahují místní ingredience. Jeseníky jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů nejen pro chutnou lokální gastronomii, ale také pro širokou škálu aktivit, které tento region nabízí. 
Oblast je protkána nádhernými trasami pro pěší turisty i cyklisty. Zdejší kraj mohou pohodlněji poznávat i osoby s pohybovým omezením, které tu najdou speciální naučné vozíčkářské stezky či bezbariérové expozice v muzeích. V zimě jsou Jeseníky atraktivní hlavně pro lyžaře a běžkaře. Tato jedinečná jesenická krajina plná mystiky nabízí rovněž odpočinek a relaxaci v oblíbených Priessnitzových léčebných lázních nebo v Karlově Studánce.

Více informací na www.navstivtejeseniky.cz


motto „discover europe‘s hidden treasures“