Lázně Luhačovice - nový vítěz (foto: archiv CzechTourism) Orlické hory – řeka Orlice (foto: DS OHP) Podzim v Českém Švýcarsku Kostel v bystřickém Vítochově Baťův kanál na Slovácku Stezka korunami stromů u Lipna Svítání nad Jeseníky
   

České Švýcarsko

vítěz z roku 2008/2009

kategorie „Cestovní ruch a chráněná území" 

Lesy táhnoucí se kam oko dohlédne, hluboké rokle a soutěsky, průzračné bystřiny a mohutné věže pískovcových měst. To vše nabízí krajina plná tajemství –  České Švýcarsko.

Národní park na pomezí hranic s německým Saskem se stal historicky prvním vítězem soutěže EDEN za Českou republiku. Je ideálním místem pro odpočinek a načerpání nových sil. Romantická zákoutí, lidová architektura a krásné vyhlídky vybízí k poznávání. Na své si přijdou pěší turisté, cyklisté i příznivci golfu. K nezapomenutelným zážitkům patří plavba lodí. Ať už mají turisté namířeno po proudu Labe do Hřenska, nebo jsou zkušeným lodivodem převáženi magickými soutěskami na říčce Kamenici, zdejší kouzelné přírodní scenerie zaslouží velký obdiv. To vše nabídne krajina plná skalních roklí, vyhlídek a podstávkových domů.

Více informací na www.ceskesvycarsko.cz


motto „discover europe‘s hidden treasures“