Lázně Luhačovice - nový vítěz (foto: archiv CzechTourism) Orlické hory – řeka Orlice (foto: DS OHP) Podzim v Českém Švýcarsku Kostel v bystřickém Vítochově Baťův kanál na Slovácku Stezka korunami stromů u Lipna Svítání nad Jeseníky
   

Bystřicko

vítěz z roku 2009/2010

kategorie„Voda - turistický cíl"

Jedinečný přírodní park s potoky a říčkami zdobí tajemné zříceniny, hrady a rozhledny. Bystřicko je rájem cyklistů, turistů a milovníků čisté přírody.

Oblíbená je cyklotrasa podél přehradní nádrže Vír, sjíždění řeky Svratky nebo řada rybníků, které v létě vybízí ke koupání. Obdiv si zaslouží i malebná krajina se zachovalou venkovskou architekturou. Hluboké, až kaňonovité údolí řeky a jejích přítoků kontrastuje s vysokým převýšením okolních kopců. Lákavá je také procházka po Vodohospodářské naučné stezce, která ukazuje návštěvníkům důležitou roli vody v příběhu celé krajiny. Pro dobrodruhy se pak v létě nad skalami pnou zajištěné cesty (tzv. via ferraty) Velká věž a Jezerní stěna, které nabízí atraktivní adrenalinový zážitek. V poslední době mají o Bystřicko zájem horolezci. V zimě tu vzniká největší česká přírodní ledová stěna, na kterou se sjíždí trénovat a soutěžit amatéři i profesionálové.

Více informací na www.bystricko.cz


motto „discover europe‘s hidden treasures“